5 receta që duhet të përgatisni gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit

Këto janë 5 recetat të cilat ne ju rekomandojmë të përgatisni gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit. Këto receta janë përzgjedhur nga stafi ynë pikërisht shkaku i kësaj feste. Shpresojmë të ju pëlqejnë.

1. Petulla me Qumësht (Krofne)

Përbërësit:
2 gota qumesht,
2 luge gjalpe,
5 luge gjelle sheqer,
2 luge caji maja,
2 veze,
miell deri sa te behet brumi si per byrek.

Përgatitja:
Pasi bene brumin e le te pushoje per 30 min.
Pastaj e hap brumin ne nje pete afro 5mm te trashe dhe e ndane ne forma rrumbullake me nje gote.
Format e petullave i vendos ne nje mbulese dhe i le te rrin edhe 30 min te tjera.
Pastaj i pjek ne vaj te bollshem me zjarr te ngadalte.
Ju befshin mire!

2. Katrorë me Kokos

Përbërësit:
3 veze
2 gota sheqer
2 gota kos
1 gote vaj
1 pluhur paste
1 sheqer vanile
2-3 gota miell

Për mbështjellje:
1 filgjan uje
1 filgjan sheqer
1 margarin
1 qokollate per zierje
1 luge kakao

Përgatitja:
Mirren te gjithe perberesit dhe perzihen, pastaj i qesim ne tepsi te lyer me yndyre dhe te permillur. Piqen ne temperature 200 grade per 20 minuta. Per siguri provohet mund me rremojs dhembesh nese eshte pjekur dhe pasi qe shohim se eshte pjekur e largojme nga zjarri. Presim derisa te ftohet dhe e ndajme ne katrore sipas deshires. Ne anen tjeter e ziejme perzirjen me ujin, sheqerin, margarinen, cokollaten dhe kakaon. Pasi te vloje kjo perberje e largojme nga zjarri dhe cdo katrore te pandispanjes e kalojme neper sherbetin e zier dhe pastaj neper kokos.

Kete recete e provova edhe vet para disa ditesh, ishte shume e shijshme dhe i ruhet shija per disa dite sepse mbeshtjellja e ngurte prej cokollate dhe margarine bene qe masa e mbrendshme te ruhet e bute.

3. Sheqerpare

Përbërësit:
500gr gjalpë
700gr miell
2 të kuqën e vesë
2 lugë kos

Shërbeti:
750 gr sheqer
2 gota ujë

Përgatitja:
Gjalpit të shkrirë dhe të kulluar i shtohen mielli, e kuqja e vesë dhe kosi. Nga ky brum formohen kuleqët , të cilët shtypen dhe rreshtohen në tepsi të lyer me yndyrë.Tepsia futet në furrë të nxehtë dhe duhet të pjeken për 30-40 min. në temperaturë prej 200C.

Përgatitja e shërbetit:
Niveli i ujit duhet të jetë afër 1 cm mbi sasinë prej 750 gr sheqer dhe duhet të vloj për 15 min.
Sheqerparet e nxehta përvlohen me shërbet të vakët.

4. Pitalka Ramazani

Përbërësit:
1. kg miell,
0.5 L ujë,
1 gotë qumësht,
1 lugë gjelle tharm buke,
1 lugë gjelle kripë.

Përgatitja:
Në një gotë me qumësht hedhim një lugë tharm buke, pak kripë, pak sheqer dhe e lëmë ashtu afër 15 min që të vije. Tharmin e ardhur e përzijmë me miell, ujë dhe kripë gjerë sa të fitojmë brum homogjen të cilin e lëmë të mbuluar me picetë kuzhine 90-120min. Brumin e ardhur e ngjeshim me miell dhe e ndajmë në 3 -4 kuleqë të cilët i shtrijmë në picetë të përmillur kuzhine dhe i lëmë ashtu 20 min. Kulaqin e ardhur nga piceta e hedhim në tepsi të nxehtë, e shpojmë në disa vende dhe e fusim në furrë shumë të nxehur. Sipas dëshirës pitalkës i shtojmë suxhuk, gjizë me kopër apo farra qaragati . Pitalkat pjekën për 15- 20 min.

Pitalkat e ramazanit janë gatime që kryesisht përgatiten për muajin e agjërimit, janë shumë të preferuara dhe përgatiten në disa mënyra. Kemi pitalka me qaragat, me suxhuk, me gjizë dhe kopër.

Ju bëftë mirë!

5. Role me Kokos

Përbërësit:
100gr kokos
350gr biskota te grira
50gr qokollate per gatim
2dl kafe e zier
120gr gjalpe
300gr sheqer pluhur
1 pako sheqer vanilje
100ml qumesht

Përgatitja:
Ne tenxhere ne zjarr e hedhim qumeshtin dhe gjalpin. PAsi shkrihet gjalpi, ne tenxhere shtojme sheqer vanilje dhe kokos. Pasi masa behet e dendur, tenxheren e heqim nga zjarri dhe e leme te ftohet.
Ne tenxhere tjeter ne zjarr hedhim pak uje. Siper saj veme nje ene tjeter dhe ne te e veme qokollaten te shkrihet mbi avull.
Ne nje ene te madhe e te thelle i hedhim biskotat e grira, sheqerin pluhur dhe kafene. Masen e ngjeshim me dore. Qokollaten e shkrire e shtojme ne ene. Perziejme me lugen e drurit qe te bashkohet masa dhe e leme te ftohet. Pasi ftohet, masen e nxjerrim nga ena dhe e veme mbi nje flete plastmasi. E rrafshojme me dore, e mbulojme me tjer flete plastmasi dhe e perhapim me petes me trashesi deri ne 1cm. Fleten e plastmasit e veme mbi siper, qe masa te mos ngjitet per petesen.. Pasi e perhapim masen, e largojme fleten e plastmasit.
Pastaj, masen e ftohur nga tenxherja e pare e derdhim mbi masen e hapur dhe e rrafshojme. Me ndihmen e fletes se poshtme te plastmasit e mbeshtjellim rolen. Rolen e veme ne frigorifer per t'u shtrenguar.
Me thike i presim copat me trashesi rreth 1cm. Copet e prera i rendisim ne pjaten per servirje. Sipas deshires mund tu hedhim miell kokosi mbi embelsirave.

Tiramisu

Perberesit:
200 gr mascarpone,
200 plazma keksa (biskota),
3 veze,
1 dl sheqer (1 gote e cajit),
1 dl kakao.

Pergatitja:
Tundim te bardhat e vezeve derisa te behet nje mase e fort, pastaj tundim te verdhat e vezeve me 1 dl sheqer, ia shtojme mascarponen dhe i perziejme mire. Pastaj ia shtojme te bardhat e vezeve, e perziejme prape.
Hedhim 2 luge nescafe me 2 dl uje te vluar dhe i ulim keksat 30 sekonda ne kafe qe te zbuten pak.
Pastaj marrim gota apo keso lloj te pjatave dhe fillojme me vendosjen e keksave.
Qesim 2 keksa dhe 3 luge nga masa e mascarpones dhe e pluhrosim me pak kakao, prape 2 keksa prape masen e bardhe me mascarpone dhe ne fund i pluhrosim me kakao.
(2 renda keksa, 2 renda mascarpone dhe pluhrosje me kakao nje here).
Ju beft mire!

Bukë të Vogla të Mbushura me Ajkë dhe Gjizë

Perberesit:
5 dl uje i vaket,
40 gr maja buke,
Pak kripe,
Pak vaj,
1 veze,
7-8 dl miell,
200 gr ajke,
200 gr gjize te grimcuar.

Pergatitja: 
Pergatisim bumin si per buke te zakonshme nga perberesit qe kemi permendur me lart.
Pasi brumi te jete i gatshem e ndajme ne kuleq te vegjel ne mes i shtypim me gishtin e madhe, bejme mbushjen me masen e pregatitur.
Piqen ne temp. 220 grad.

Speca të Mbushur me Lakra dhe Karrota

Pergatitja:
I pastrojme specat nga farat, i prejme lakrat si ne foto, i prejme disa thelba hudre, grijme ne rende disa karrota dhe keto te gjitha i bejme bashke.
Pastaj i hedhim kripen sipas shijes tuaj qe i deshironi te jene te njelmet.
Te gjithe keta perberese i perziejme mire dhe i leme per 1-2 ore qe perberesit te marrin kripen.
Tani fillojme qe ti mbushim specat dhe ti rendisim ne enen ku do ti leme specat te vijne.
E mbushim enen plot me speca dhe e mbyllim enen.
Ketij lloji te turshive nuk ju qitet uje me kripe (presoll)  sepse keta leshojne ujin e vet.
Sipas deshires siper specave mund te hidhni edhe magdanoz.

Torte 'Bravo'

Perberesit per peten:
3 veze,
1 gote te mesme sheqer,
1 gote qumesht,
1 gote vaj,
1 pecive,
100 gr arra te bluara ose rrush te thate,
10 luge miell.

Ne nje ene rrahim vezet me sheqerin deri te shkihet sheqeri pastaj i shtojme te gjithe perberesit tjere.
Pasi te kemi fgituar nje mase homogjene, e hedhim ne nje tepsi te lyer me vaj dhe e pjekim 20-30 ne temperature 200 grade.

Filli i bardh:
1 liter qumesht,
7 luge te medhaja sheqer,
7 luge nisheste.

Ne nje ene mbi zjarr e vlojme qumeshtin, nishesten me sheqerin i perziejme mire me pak qumesht.
Pasi qe vlone qumeshti ja shtojme kete mase dhe e perziejme deri te fitojme nje fill si pudink.

Filli i verdhe:
1 liter sok (leng) bravo e vlojme,
2 pudinka vanilje i tretum me sok te ftoft pastaj i bashkojme me sokun e nxeht por gjithnje duke i perzier qe mos te behet kokrriz.

Mbi pantispanje e shtojme pjesen e bardhe e leme ne frigorifer te ftohet qe te forcohet masa pak, pastaj ja shtojme edhe fillin e verdhe dhe prape e veme ne frigorifer derisa te forcohet mire.

Pogaçe me Forma të Ndryshme


Perberesit:
3 veze,
1 gote vaj,
1 gote jogurt,
1 gote qumesht,
2 luge ajk,
miell,
tharm buke (aditiv per brume),
pak sheqer,
kripe,
susam,
fara te zeza.

Pergatitja:
Marrim 3 veze (njerin te kuq e ndajme per te lyer pogaqen) i tundim vezet me pak kripe, ia shtojme nje gote vaj, 1 gote jogurt, 1 gote qumesht, 2 luge ajke. Te gjitha keto i perziejme te gjithe keto mire. Fillojme te ja shtojme miellin dhe tharmin e bukes (kvasacin) te cilin e kemi shkrire pak me heret me pak sheqer dhe me uje te voket.
E perziejme mire dhe e bejme nje brume te bute homogjen.
E leme te qendroj 20 min e mbulojme me lecke.
Pasi dyfishohet brumi i ndajme ne copeza (kuleq), i japim formen sipas deshires, nese jane te rrumbullaketa mundemi edhe ti qesim mbrenda pogaqes djathe.
E lyejme tepsin me vaj ose me margarine, i rendisim ne tepsi.
E leme te qendron 20 minuta ne tepsi masandej e lyejme me te kuq te vezes.
I hedhim siper susam ose fara te zeza.
E pjekim 20 min ne furre te nxehur me pare, e pjekim ne 180C.

Kek me Çokollatë

Perberesit:
2 veze,
100gr margarine,
150gr cokollate,
80gr sheqer,
50 gr miell.

Pergatitja:
Ne nje ene hedhim margarinen bashke me cokollaten dhe ishtojme 2-3 luge uje. E vendosim enen ne zjarr deri te shkrihet margarina dhe cokollata.
Ne nje ene tjeter thyejme vezet dhe i rrahim me luge, pastaj shtojme miellin dhe sheqerin. Pasi qe te fitojme nje mase homogjene, shtojme masen me cokollate dhe i perziejme mire.
Pjekim per 10 minuta ne temperature 180 grade, ne furre qe eshte nxehur me pare.

Simita

Perberesit:
1 gote uje,
1 gote qumesht,
500gr miell,
40gr brum te bukeve (aditiv per brume),
1 e kuqe e vezes,
1 luge te sheqerit sheqer,
1 luge te sheqerit kripe,
1 e bardh e vezes,
susam per dekorim.

Ju befte mire!

Llokuma me Schmand

Perberesit:
1 jogurt i vogel,
1 shmand i vogel,
3 veze (po te jene te fshatit edhe me mire),
1 pluhur per pjekje,
3 luge te vogla te qajit kripe,
dhe miell.

Pergatitja:
I hedhim te gjithe perberesit ne nje ene dhe i perziejme deri sa te formohet nje brum i bute, pastaj e leme brumin te vij per 30 ose 40 minuta.
E marrim brumin e hapim ne forme rrethi dhe fillojme e presim ne copa te vogla.
Nderkohe marrim nje tigan te madh, i hedhim vaj dhe e veme te nxehet ne tepmerature te lart, kur ti hedhim llokumat per ti pjekur e ulim temperaturen pak.
Ju befte mire!

Ëmbëlsirë 'Jaffa'

Perberesit:
500 gram jaffa keksa,
250 ml qumesht,
4 luge sheqer,
4 luge miell ose niseshte,
1 sheqer vanilje,
125 gram margarine
dhe kokos.

Pergatitja:
Perziejme miellin ose niseshten me pak qumesht dhe sheqerin, ndersa qumeshtin tjeter e qesim ne nje ene te vloj.
Kur te vloj qumeshti, ja shtojme miellin (qe e kemi perzier me heret) dhe e perziejme deri sa te trashet. Duke e perzier pa nderprere qe mos te mbetet me kokrra, e largojme nga zjarri dhe e leme anash te ftohet.
Marrim margarinen e rrahim me mikser, dhe kur te ftohet filli i perziejme bashke.
Marrim keksat dhe i presim pergjysem (mundeni dhe mos me i pre i leni ashtu te rrumbullakta) i lyejme me fillin e pergatitur dhe i ngjesim nga dy copa bashke, anash i rrotullojme ne kokos!

Kërko receta