Torte e Shpejtë

Përbërësit:
200gr miell,
2 vezë,
200gr arra,
200gr sheqer,
2-3 lugë marmelatë kajsie,
200gr qokollatë për gatim,
1 limon,
50gr gjalpë,
1 pako aditiv për brumë,
200ml qumësht.

Përgatitja:
I thyejmë vezët në enën për përzierje, e shtojmë sheqerin dhe i rrahim me mikser, derisa të shkrihet sheqeri. I thërrmojmë arrat dhe i shtojmv në enë. Shtojmë pak qumësht. E shtojmë miellin e përzier pandërprerë me lugë, e shtojmë qumështin e mbetur. Në anën e shpeshtë të rendes, në enë e grijmë lëvozhgën e limonit.
Kallëpin e rrumbullakët e lyejmë me gjalpë dhe e derdhim në të brumin për tortë. E rrafshojmë sipërfaqen e brumit dhe kallëpin e vëmë në furrë. Pjekim 20 minuta, në temperaturë prej 200 gradë.
Me thikë i lirojmë skajet e tortës nga kallëpi dhe e largojmë pjesën anësore të kallëpit. Tortën e lyejmë me marmelatë.
E thyejmë qokollatën dhe e shkrijmë mbi avull, duke e shtuar gjalpin e mbetur. Me qokollatën e shkrirë e lyejmë tërë tortën. Sipas dëshirës sipër tortës mund të hedhim sheqer pluhur. Presim tortën në copë dhe i vëmë në pjatën për servirje.
Kërko receta
Komente