Kajmaqin

Përbërësit:
8 vezë
8 lugë gjelle sheqer
1l qumësht
3 lugë gjelle miell ose nisheste

Sherbeti:
300gr. sheqer
2 gota. ujë

Përgatitja:
Vezët i tundim mirë me sheqer dhe miell, pastaj ua shtojmë qumshtin pak nga pak duke i përzier vazhdimisht. Këtë masë e derdhim në tepsi të nxehtë, të lyer me vaj. Kajmaqini pjeket në temperaturë maksimale 30 – 40 min. dhe pasi që të skuqet mjaft e nxjerim nga furra dhe ja derdhim sipër shërbetin cilin e vlojme paraprakishte 5 min. Kjo ëmbëlsirë servohet e ftohur.
Ju befte mire!
Kërko receta
Komente