Pogaqe të Vogla

Përbërësit:
1 gotë e çajit kos,
1 gotë e çajit vaj,
1 gotë e gjysëm e ujit qumësht (qumështi duhet të jetë i vakët),
1 ve,
1 lugë të supës sheqer,
3 lugë të çajit kripë,
20 gr. maja buke (tharm buke),
Miell deri sa bëhet një brum i butë.

Për lyerje:
E kuqja e vesë.
Dhe përsipër:
Susam ose farë të zezë.

Përgatitja:
Të gjithë përbërsit i bëjm bashkë dhe formojmë një brum shumë të butë.
Brumin e qesim në një enë dhe e mbulojm me leckë kuzhine. E lëmë rreth 35 minuta deri sa të dyfishohet masa.
Pastaj e marim brumin e ndajm në disa pjesë dhe formojm toptha. I lyejm me të kuqen e vesë dhe përsipër i hedhim susam.I vendosim në tepsi të lyer me vaj dhe I pjekim në temperaturë 180 gradë celsius.
Kërko receta