Embelsire Jaffa

Perberesit:
500 gram jaffa keksa,
250 ml qumesht,
4 luge sheqer,
4 luge miell ose niseshte,
1 sheqer vanilje,
125 gram margarine
dhe kokos.

Pergatitja:
Perziejme miellin ose niseshten me pak qumesht dhe sheqerin ndersa qumeshtin tjeter e qesim te vloj, kur te vloj qumeshti e qesim miellin (qe e kemi perzier me heret) dhe e perziejme deri sa te trashet duke e perzier pa nderprere qe mos te mbetet me kokrra, e largojme nga zjarri dhe e leme anash te ftohet, marim margarinen e rrahim me mikser dhe kur te ftohet filli i perziejme, marrim keksat dhe i presim pergjysem (mundeni dhe mos me i pre i leni ashtu te rrumbullakta) i lyejme me fillin e pergatitur dhe i ngjesim dy copa bashke anash i rrotullojme ne kokos!
Kërko receta