Kek me Çokollatë

Perberesit:
2 veze,
100gr margarine,
150gr cokollate,
80gr sheqer,
50 gr miell.

Pergatitja:
Ne nje ene hedhim margarinen bashke me cokollaten dhe ishtojme 2-3 luge uje. E vendosim enen ne zjarr deri te shkrihet margarina dhe cokollata.
Ne nje ene tjeter thyejme vezet dhe i rrahim me luge, pastaj shtojme miellin dhe sheqerin. Pasi qe te fitojme nje mase homogjene, shtojme masen me cokollate dhe i perziejme mire.
Pjekim per 10 minuta ne temperature 180 grade, ne furre qe eshte nxehur me pare.
Kërko receta
Komente