Bukë të Vogla të Mbushura me Ajkë dhe Gjizë

Perberesit:
5 dl uje i vaket,
40 gr maja buke,
Pak kripe,
Pak vaj,
1 veze,
7-8 dl miell,
200 gr ajke,
200 gr gjize te grimcuar.

Pergatitja: 
Pergatisim bumin si per buke te zakonshme nga perberesit qe kemi permendur me lart.
Pasi brumi te jete i gatshem e ndajme ne kuleq te vegjel ne mes i shtypim me gishtin e madhe, bejme mbushjen me masen e pregatitur.
Piqen ne temp. 220 grad.
Kërko receta
Komente